ارسال پاسخ 
[you]
تبلیغات
چگونه یک ماز ​​حل شده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال: #1
08-14-2012, 01:17 AM
چگونه یک ماز ​​حل شده است
در این مقاله اشاره دارد به یک ربات است که حکومت دست چپ را یاد گرفته است، به طوری که یک توضیحی در مورد این قانون لازم است در اینجا.
قانون دست چپ
فرض کنید که شما را در پیچ و خم با تعدادی از راهرو هستند. بسیاری از بن بست وجود دارد و شما می توانید ببینید که فراتر از گوشه کنار.اگر پیچ و خم هیچ جزایر، و یا مناطق در پیچ و خم است که به هر یک از دیوارهای در مجاورت خود را متصل نیست، قانون دست چپ همیشه به شما به پایان پیچ و خم دریافت کنید.
1. دست چپ خود را بر روی دیوار.
2.شروع راه رفتن رو به جلو
3. در هر تقاطع، و در سراسر پیچ و خم، نگه داشتن دست چپ خود را با دست زدن به دیوار در سمت چپ شما است.
4. در نهایت، شما از پیچ و خم برسند. شما احتمالا به کوتاه ترین و مستقیم ترین راه، اما شما وجود دارد.

گام اول برای من بود به خودم در محل ربات را قرار داده است. من این کار را با تصویر خودم قدم زدن در اطراف یک اتاق را تنها با یک خط سیاه و سفید در زیر من بود، و تنها توانایی به نگاه مستقیم را از طریق یک مستطیل محدود است.از این منظر، در پیچ و خم زیر، تنها هشت امکانات، و یا ربات می آیند تا در تقاطع هشت راه وجود دارد.
بنابراین این کار می شود: "چگونه می توانم یک مجموعه ای از رفتارها ایجاد کنم تا واکنش ربات به درستی در هر تقاطع؟"
پنج حسگر
از آنجا که این ربات خواهد شد و پنج سنسور، ما بعد نیاز به ایجاد چگونه کار می کنند و چگونه می توانید این الگوریتم برای هشت امکانات فوق. ما همچنین نیاز به صحبت کردن در مورد همان چیزی که در شرح زیر است.
پنج سنسور هم می تواند آنالوگ یا دیجیتال باشد.اگر آنها دیجیتال، آنها فقط به یک (1) یا صفر (0) را نشان می دهد. اگر سنسورهای آنالوگ، شما هم می توانید مدارات این سیگنال آنالوگ تبدیل به یک یا صفر و یا استفاده از پورت ورودی میکرو کنترلر خود را که آنالوگ به دیجیتال (A / D) تبدیل را انجام خواهد داد ساخت.
از حالا به بعد، من فرض است که یک نشان می دهد که این سنسور حواس درست در زیر آن و به معنی صفر است که حواس سنسور یا "می بیند" سفید درست در زیر آن سیاه و سفید است. اگر این حسگرها که به درستی فاصله، می توان آنها را به نشان می دهد بسیار دقیق که در آن خط سیاه در رابطه با ربات. با استفاده از این منطق، در اینجا چند ترکیب از الگوهای این برنامه می تواند به "دیدن" را به عنوان ربات حرکت می کند:

0 0 1 0 0 = The line is right under me in the middle. 0 0 1 0 0 = خط درست زیر من در وسط است.

0 1 0 0 0 = The line has moved to the left (or the robot has drifted right) 0 1 0 0 0 = خط به سمت چپ منتقل شده است (یا ربات زیرفشار حق است)

1 1 1 0 0 = Robot may have just gotten to a left hand turn (or Straight or Left above) 1 1 1 0 0 = ربات ممکن است فقط به نوبت دست چپ (یا راست یا سمت چپ در بالا) و بعد فورا رفت واز

1 1 1 1 1 = Robot is at a T intersection, 4-way, or the end of the maze. 1 1 1 1 1 = ربات در یک تقاطع T، 4 راه، یا در پایان از پیچ و خم است.

توجه داشته باشید که بسیاری از این ترکیبات دارای بیش از یک احتمال! به عنوان مثال، زمانی که من به یک تقاطع T، همه از سنسورهای من می بینید سیاه و سفید.هنگامی که من به تقاطع "چهار راه" همه حسگرها من را ببینید سیاه و سفید دریافت کنید. زمانی که من در به پایان پیچ و خم گرفتن، همه از سنسورهای من می بینید سیاه و سفید. بنابراین، من یک راه برای افتراق بین این سه تا من می تواند رفتار صحیح را انتخاب کنید نیاز دارند.
بنابراین، اولین گام در الگوریتم های برنامه نویسی به نظر می رسد تصمیم گیری چگونه که مسئولیت رسیدگی به این هشت تقاطع ممکن است بالا.
بن بست
ساده ترین از هشت در بالا، به بن بست رسیده است. توجه داشته باشید که این تنها زمانی است که در پیچ و خم که سنسورهای ربات تمام خواهد شد صفر:
0 0 0 0 0 = سیاه خط باید اجرا کردن خط را در یک بن بست رسیده است.
. در این مورد، رفتار ساده است، اما انجام یک درجه 180 روشن کرده و راه را به شما آمد.
حق تنها به راست و یا راست . حق فقط و راست یا راست تقاطع هر دو در حال حاضر الگوی همان ابتدا.
0 0 1 1 1 0 0 1 1 1
چگونه می توانم پیدا کردن که؟؟ من معلوم است، همه شما باید انجام دهید این است که برای ایجاد یک زیرروال به نام "اینچ ()" که حرکت ربات را به جلو یک اینچ است. (توجه داشته باشید که برای دیدن 0 0 1 1 1، ربات بر روی خط نوار سیاه و سفید 3/4 اینچ عبور و حرکت یک اینچ به جلو را تضمین می کنند که این ربات بر روی خط منتقل می شود. نیز، توجه داشته باشید که ربات در در این نقطه، قرار است کاملا به یک به نوبه خود 90 درجه سمت راست با داشتن یک موتور رفتن به جلو و از سوی دیگر به عقب است.)
. بنابراین در دو امکانات فوق نگاه کنید. چه خواهد سنسور یک اینچ گذشته تقاطع؟ تنها دو انتخاب وجود دارد. در هر صورت این ربات به صفر (0 0 0 0 0) اگر آن را به نوبه خود حق است، و چیز دیگری اگر آن را فقط به تقاطع مستقیم یا راست مواجه می شوند را ببینید. بنابراین شبه کد برای این دو تقاطع ...
If pattern = "00111" then اگر الگوی = "00،111" و سپس
inch() ' Go one inch forward اینچ () یک اینچ به جلو برو
pattern = readSensors() الگو = readSensors ها ()
if pattern = "00000" then اگر الگوی = "00،000" و سپس
gosub rightTurn gosub rightTurn
else دیگر
Go straight (actually - Do nothing, or Go back to following the line under you.) برو راست (در واقع - آیا هیچ چیز، و یا بازگشت به دنبال خط زیر شما.)
end if اگر پایان
end if اگر پایان
این باعث می شود اینچ () زیرروال بسیار مهم است. این روش برای تعیین که از امکانات متعددی شده است مواجه می شود.
راست یا چپ و به سمت چپ تنها
فقط چپ و راست یا چپ تقاطع هر دو در حال حاضر الگوی همان ابتدا.
1 1 1 0 0 1 1 1 0 0
چگونه می توانم پیدا کنیم که تقاطع این است؟؟بار دیگر، ما تماس بگیرید () زیرروال اینچ و در حال حاضر این ربات می بیند یا همه صفر به چپ و چیز دیگری اگر از آن است که تقاطع سمت چپ و یا راست. از آنجا که این قانون دست چپ ربات، ربات همیشه ترجیح سمت چپ در وضعیت راست یا چپ، بنابراین الگوی 1 1 1 0 0 همیشه ماشه سمت چپ. اگر این ربات قاعده دست راست بود، ما توسعه شبه مشابه که در بالا به تصمیم بگیرند که چه کاری انجام دهید.

تقاطع 4 راه یا پایان ماز
هر سه این نشان می دهد یک الگوی تمام آنهایی که:

•Left or Right "T" چپ یا راست "T"
•Four Way چهار راه
•End of Maze پایان ماز
... همه 1 1 1 1 1 در ابتدا تشخیص دهد.

در حال حاضر، پس از معمول اینچ () نامیده می شود، سه امکان وجود دارد:

1 1 1 1 1 = End of Maze = STOP 1 1 1 1 1 پایان ماز = توقف

0 0 0 0 0 = T Intersection, go left 0 0 0 0 0 = T تقاطع، به چپ

0 0 1 0 0 = Four-Way = go left 0 0 1 0 0 = چهار راه = برو سمت چپ
پس از خط
این ربات در واقع بیشتر از آن زمان به دنبال خط بین تقاطع خرج می کند، بنابراین پوشش خط زیر رفتار کنیم. برای دیدن الگوهای توسعه در حالی که ربات به دنبال خط، تصویر ربات را بر روی یک سطح سفید. الگوی مشاهده خواهد بود:

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
در حال حاضر، اگر شما به آرامی تصویب یک تکه نوار 3/4 اینچ سیاه و سفید زیر آرایه سنسور، اگر فاصله شما درست است، شما باید تغییر الگوی شبیه به این را به عنوان نوار شما حرکت می کند را ببینید:

1 0 0 0 0 1 0 0 0 0

1 1 0 0 0 1 1 0 0 0

0 1 0 0 0 0 1 0 0 0

0 1 1 0 0 0 1 1 0 0

0 0 1 0 0 0 0 1 0 0

0 0 1 1 0 0 0 1 1 0

0 0 0 1 0 0 0 0 1 0

0 0 0 1 1 0 0 0 1 1

0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
. توجه داشته باشید که هیچ کدام از این الگوها، الگوهای "تقاطع"، بنابراین ما هیچ تضاد دارند. من شروع به نوشتن رفتار من می خواهم برای دیدن برای همه از این ترکیبات
0 0 0 1 0 0 =ربات به طور مستقیم بر روی خط.
0 0 1 1 0 = ربات زیرفشار چپ یا خط تبدیل به راست، به طوری که ...
کم کردن سرعت موتور سمت راست را کمی به ربات دقیقا بر مرکز.
0 0 0 1 0= موتور راست پیش آهسته، موتور چپ جلوتر متوسط
سرعت موتور "سریع"، "متوسط" و "آهسته" خودسرانه است.این سرعت نیاز به تعیین و پس از آن تجربه تا ربات واکنش نشان می دهد هموار و کارآمد به خط.
چیزی که من پیدا کردم این بود که من می توانم به کنترل خوب خط زیر که این ربات می شود هرگز دور از مرکز بر خط، به طوری که خارج از دو سنسور در خدمت هیچ هدف در طول خط زیر و تنها و پا زدن در تقاطع.

متن از دیگری است . ترجمه توسط گوگل

<< NIMA FAKOOR>>
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #2
08-15-2012, 01:18 AM
RE: چگونه یک ماز ​​حل شده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر جملات را کمی ویرایش نمایید بسیار بهتر است.
با تشکر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #3
08-17-2012, 04:45 PM
خیلی جالب بود .
ممنون

RoboticEMP.Blogfa.Com
MamadamiR.Esh@Gmail.Com
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر