ارسال پاسخ 
[you]
تبلیغات
رباتهای زیردریایی
ارسال: #1
08-09-2012, 11:49 PM
رباتهای زیردریایی
رباتهای زیردریایی
رباتهای زیر دریایی در صنایع مختلف کاربرد دارند.
صنایع سد سازی، صنعت نفت (در بخشهای فلات قاره و منابع زیر دریایی)، اکتشافات زیر دریایی،
مزیت عمده رباتهای زیردریایی امکان دسترسی به منابع زیر آبی که امکان ورود انسان به آن قسمتها وجود ندارد یا اینکه بسیار خطرناک است و نیازمند صرف هزینه های گزاف است کاربرد ویژه ای دارد. از مزایای عمده استفاده از این رباتها قیمت بسیار ارزان و قابلیتهای بسیار بالا و همچنین انعطاف این ادوات نسبت به ادوات مشابه است.
امروزه در کشورهای صنعتی جهان رباتهای زیردریایی قسمت اعظمی از وظایف قواصان را بر عهده گرفته اند. در مهار ماجرای شکست لوله انتقال نفت و نشت عمده نفت در خلیج مکزیک رباتهای زیردریایی نقش تعیین کننده داشتند.
رباتهای زیردریایی به شکلهای مختلف جهت انجام کارهای مختلف ساخته می شوند.
در صنعت مخابرات گذر کابلها از دریاها یک امر اجتناب ناپذیر است. اما کنترل و مراقبت از این کابلها بسیار هزینه بر است. رباتهای زیر دریایی این کار را بسیار ساده کرده و هزینه مراقبت از کابلها را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.
عملیات جستجو و اکتشاف زیر آبی یکی دیگر از کارهایی است که رباتهای زیر دریایی می توانند تغییرات شگرفی در چگونگی انجام آن ایجاد کنند. حضور در قسمتهایی که بسیار کم عرض و غیر قابل عبور هستند.
در محیطهای بسیار اسیدی و بسیار بازی که امکان حضور انسان در آنها وجود ندارد، رباتها به راحتی وظایف انسان را به راحتی انجام می دهند.
ربات زیر دریایی کاسپین در اولین شرکت خود در مسابقات Iran open مقام سوم را کسب کرد که البته این مقام در حالی به این تیم داده شد که این مسابقات بنا به دلایل نامعلوم مقام اول و دوم نداشت.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 3.9
Powered by MyBB, © 2002-2017 MyBB Group
Theme by MyBBIran.com
تبلیغات