تبلیغات
نظرسنجی: آیا از کیفیت فنی کلیپ معرفی، راه اندازی و تست ماژول ADXL345 رضایت دارید؟
خیر!
بله، سطح قابل قبولی داشت!(متوسط)
بله، کامل و بی نقص بود!(عالی)
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران میتوانند گزینه انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 
[you]
فیلم و کد راه اندازی ADXL345
ارسال: #51
08-14-2015, 09:43 PM
خب اون ناشی از شتاب گرانش زمین (شتاب استاتیک) هستش دیگه!

البته اگر قبل از خودندن اطلاعات از رجیستر ها ، DATA_READY رو بخونید و در صورت آماده بودن دیتا اونها رو دریافت کنید. تغییراتی مثبتی تو کیفیت ارائه شتاب خواهید داشت!

همواره يادتان باشد:
1- مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
2- افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #52
08-15-2015, 10:54 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-22-2015 07:56 PM، توسط mimery.)
RE: فیلم و کد راه اندازی ADXL345
(08-14-2015 09:43 PM)S_Ahmad نوشته شده توسط:  خب اون ناشی از شتاب گرانش زمین (شتاب استاتیک) هستش دیگه!

البته اگر قبل از خودندن اطلاعات از رجیستر ها ، DATA_READY رو بخونید و در صورت آماده بودن دیتا اونها رو دریافت کنید. تغییراتی مثبتی تو کیفیت ارائه شتاب خواهید داشت!

شما در ADXL345_init() اون بیت و یک کردین و قبل از خوندن توابع این تابع رو فراخوانی می کنم . حال برای اینکه DATA_READY رو بخونم و در صورت آماده بودن آن دیتا ها رو دریافت کنیم چه کاری باید انجام دهیم ؟
سه رجیستر با آدرس های 2E , 2F , 30 بیت DATA_READY رو دارند . که من فکر کنم بایستی رجیستر 0x30 که INT_source هستش رو باید بیت Data Ready رو بخونم تا ببینم یک شده یا نه- ولی من این کار رو کردم و هیچ وقت این بیت یک نشد -راه حل شما چیست ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #53
08-23-2015, 12:58 AM
برای اینکه اساساً DATA_READY صادر بشود، شما باید در رجیستر 0x2E—INT_ENABLE بیت مربوطه(بیت 7) را فعال کنید، تا اساساً وقتی از بیت مربوط به DATA_READY از 0x30—INT_SOURCE می خوانید اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.
دقت داشته باشید زمانی که بیت مورد نظر در رجیستر INT_ENABLE فعال شما شما یک موج مربعی از DATA_READY خواهید داشت، که از لحظه لبه بالا رونده آن می توانید دیتای کاملاً معتبر و صحیح رو از رجیسترهای داده بخونید.

یا حق

همواره يادتان باشد:
3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
ارسال: #54
08-23-2015, 08:04 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 08-23-2015 11:12 PM، توسط mimery.)
(08-23-2015 12:58 AM)S_Ahmad نوشته شده توسط:  برای اینکه اساساً DATA_READY صادر بشود، شما باید در رجیستر 0x2E—INT_ENABLE بیت مربوطه(بیت 7) را فعال کنید، تا اساساً وقتی از بیت مربوط به DATA_READY از 0x30—INT_SOURCE می خوانید اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.
دقت داشته باشید زمانی که بیت مورد نظر در رجیستر INT_ENABLE فعال شما شما یک موج مربعی از DATA_READY خواهید داشت، که از لحظه لبه بالا رونده آن می توانید دیتای کاملاً معتبر و صحیح رو از رجیسترهای داده بخونید.

یا حق

آقا جواب نمیده فقط زاویه رو خوب میگیره
اومدم اینتراپت 0 و 1 میکرو رو روی لبه بالا رونده گذاشتم و پایه int0 ماژول رو به int0 میکرو و int1 ماژول رو هم به int1 میکرو وصل کردم و توی زیر برنامه هر دوتا هم مقادیر شتاب رو می خونم - توی حلقه while هم فقط دستور یک کردن data_ready همون خطی که توی adxl345_init نوشته بودید رو نوشتم هر کاری میکنم جواب نمیگیرم
راستی یه سوال دیگه ؟ واحد این شتاب چیه میشه در فرمول d=1/2at^2+v0t ضربش کرد؟
ارسال: #55
05-28-2016, 01:40 AM
با عرض سلام و وقت بخیر

من از کتابخونه ی شما استفاده کردم، الانم درست کار میکنه ولی محورهای X,Y رو در حدود 2500 وz روهم خدود 3000 نشون میده که منفی هم هست و با حرکت دادن برد تغییر میکنه ، زاویه شون روهم که میگیرم در حدود -38 نشون میده ، حالا بنظر شما چیکار باید بکنم که همون اعدادی که شما در آوردید رو نشون بده؟

خیلی ممنونم
ارسال: #56
05-29-2016, 08:45 PM
آفست ها گیری کردید؟
شما آفست بگیرید، یعنی مقدار اولیه رو حذف کنید!

همواره يادتان باشد:
ارسال: #57
05-30-2016, 12:10 AM
(05-29-2016 08:45 PM)S_Ahmad نوشته شده توسط:  آفست گیری کردید؟
شما آفست بگیرید، یعنی مقدار اولیه رو حذف کنید!

ممنون
اونوقت من آفستش رو گرفتم نباید در عددی ضربش کنم که بهش مقیاس بدم؟ یا نباید علامتش رو تغییر بدم(مثبت کنم)؟
ارسال: #58
06-02-2016, 02:07 PM
سلام.کسی کد راه اندازی این ماژول رو با lpc1768 داره؟
ارسال: #59
10-14-2016, 09:09 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-14-2016 10:31 PM، توسط hossein3267.)
سلام من میخوام از اطلاعات چند ADXL345 بر روی یک باس i2c استفاده کنم و اطلاعات همه ماژول ها رو باهم از همون i2c بفرستم به میکرو. برای این کار فک کنم باید برای هر ماژول یک کد منحصر به فرد اختصاص بدم حالا چطوری میشه برای هر ADXL345 یک کد اختصاص داد ؟ چطوری میشه این ماژول ها رو شبکه کرد ؟ ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره بزاره
ارسال: #60
12-13-2016, 09:36 PM
سلام خدمت جناب مهندس موسوی

این ماژول را با استفاده از کتابخانه شما راه اندازی کردم اما DeviceID را 255 میدهد تمام ترکیب طبق فیلم آموزشی است فقط میکرو Atmega8 است.
به نظر شما اشکال کجاست ؟
با تشکر
خجسته پور
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 3.9